Facebook

Warto zobaczyć

Kraków – czas okupacji 1939-1945

Dzięki prezentacji osoby Oskara Schindlera – dyrektora fabryki, w której obecnie mieści się muzeum, a także jednego z wielu bohaterów wojennych czasów – zwiedzający będą mogli poznać prawdę tamtej epoki, uzmysłowić sobie strach, niepewność, ból czy przerażenie towarzyszące nie tylko Żydom, ale wszystkim mieszkańcom Krakowa.

Efektowna aranżacja plastyczna wystawy, oparta na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych ma pomóc w dotarciu zwłaszcza do młodego odbiorcy, który historię II wojny światowej zna jedynie z podręczników.

Scenariusz wystawy: Monika Bednarek, Edyta Gawron, Grzegorz Jeżowski, Katarzyna Zimmerer, Barbara Zbroja

Czynne: poniedziałek: 10.00-14.00* (wstęp wolny** – nie są przyjmowane rezerwacje dla grup zorganizowanych),  wtorek – niedziela: 10.00-18.00.

* W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca muzeum zamknięte dla zwiedzających.
** W poniedziałki wstęp wolny, jednak ze względu na bezpieczeństwo zwiedzająych liczba biletów jest limitowana - decyduje kolejność przybycia.

Informujemy, że od 1 września do 31 października godziny otwarcia wystawy będą wydłużone. W poniedziałki wystawa będzie czynna w godz. 10.00-16.00, w pozostałe dni w godz. 10.00-20.00.

Rezerwacja biletów wyłącznie w kasie muzeum lub przez stronę www.mhk.pl

bilet normalny 15 zł
bilet ulgowy 13 zł
bilet grupowy 16 zł (w cenie usługa przewodnicka)
bilet grupowy szkolny i dla emerytów - 13 zł (w cenie usługa przewodnicka)
bilet rodzinny 40 zł

powrót »